Játra

 
Přírodní Inulinový Koncentrát, 110 g 

Doplněk stravy

«Přírodní inulinový koncentrát» je komplex nejdůležitějších biologicky aktivních složek podivuhodné rostliny - topinamburu, neboli slunečnice hlíznaté.

Topinambur obsahuje značné množství železa, křemíku, zinku, hořčíku, draslíku a magnézia, vitamíny C, PP, B1, B2 a též množství látek bílkovinného charakteru, shodných ve své stavbě s bílkovinami brzlíku (jeden ze zásadních orgánů imunitního systému), což přispívá schopnosti organizmu regulovat zrání a aktivitu buněk imunitní soustavy.

Ke skutečné proslulosti topinamburu přispěl objev inulinu v jeho hlízách. Hlízy topinamburu obsahují téměř 20% této látky a šlechtěné odrůdy ještě mnohonásobně větší množství. Inulin, který se dostane do žaludečního a střevního traktu, se mění na fruktózu a ta se vstřebává do krve. Fruktóza, kolující v krvi, má schopnost účastnit se těch samých metabolických procesů, jako glukóza, přičemž ji dokáže plnohodnotně nahradit v těch situacích, kdy glukózu buňky nejsou schopny využít. Takové situace nastávají především u osob, trpících cukrovkou.

Přitom inulin napomáhá vstřebávání vitamínů a minerálních látek organizmem, zvláště Ca, Fe, Zn, Mg a Cu. Pravidelné užívání inulinu snižuje hladinu krevního cukru.

 

 

Živaja Kletka IV, 60 kapslí

Doplnek stravy

Dvoufázový komplex přírodních látek pro normální metabolizmus jater a žlučových cest.

Vyvážený komplex bylinných extraktů a taurinu, které se účastní metabolizmu jater a žlučové soustavy. Jedná se o třezalku (Hupericum perforarum), artyčok (Cynara cardunculus) a ostropestřec (Silybum marianum), podporující žlučépudné funkce. Je patmá souvislost mezi konzumací důležité aminokyseliny taurinu a podporou normální činnosti jater a s nimi spojených orgánů trávicí soustavy.